Prečo by boli teraz predčasné voľby na Slovensku v úplnom súlade s demokraciou

Autor: Peter Jarunek | 19.3.2018 o 14:04 | (upravené 19.3.2018 o 14:16) Karma článku: 3,15 | Prečítané:  655x

Že si situáciu na ulici, jej dôvody a dôsledky, zle vysvetľujú moji fb priatelia, ma až tak netrápi. Ak ju ale zle vyhodnotí politik, ktorého si pre jeho hodnoty a briskné myslenie naozaj vážim, už mi nedá nereagovať.

Veľa ľudí sa totiž mylne domnieva, že "ulica" chce predčasné voľby kvôli vražde novinára. To by bol skutočne nezmysel. Pre takýto čin sa vlády nemenia. Problém aktuálnej vlády je inde.  A to v odhaleniach, ktoré vyplávali v súvislosti s touto vraždou na povrch. A tými sú, že bývalá hlavná štátna radkyňa Trošková, sa dnes už dokázateľne stýkala s človekom blízkym talianskej mafii a ukazuje sa, že sa pravdepodobne účastnila transakcií na pranie špinavých peňazí pochádzajúcich z drogových obchodov týchto ľudí. Druhým človekom, ktorý pracoval po Ficovom boku, a ktorý je podľa samotného Vadalu, Taliana už zadržaného z dôvodu európskeho zatykača pre podozrenie z drogových trestných činov, jeho osobným priateľom, je bývalý tajomník bezpečnostnej rady, Viliam Jasaň. To je človek, ktorý má bezpečnostnú previerku na stupeň prísne tajné. Je vcelku zaujímavé, ako mohol osobný prateľ človeka napojeného na taliansku mafiu, takúto previerku získať. A ak si uvedomíme, že premiér si vybral spolupracovníkov s takýmto "zázemím", veľmi závažne to otriasa jeho dôveryhodnosťou. Aj kvôli tomu, že mal s ich odvolaním veľký problém, aj keď sa už na to prišlo a boli dôkazy. Ďalšími perličkami potom už sú len klamstvá policajného prezidenta v priamom prenose, veľmi pochybné úkony polície, jej nejednanie pri obdržaní informácii o operovaní talianskej mafie na územi Slovenska atd atd.

Tých odhalení bolo skutočne neúrekom. A presne s nimi súvisí regulérna požiadavka ľudí na predčasné voľby. Pre podozrenie, že naša vláda a polícia môže byť prešpikovaná kriminálnikmi a ľuďmi na kriminálnikov napojených. A to môže, napríklad v prípade Jasaňa, ohroziť bezpečnosť štátu. Ak by boli tieto fakty známe pred voľbami, nepovedal by som mäkké f. Ale neboli. Teraz sa to vie a je na mieste dať ľuďom právo rozhodnúť, či naozaj chcú, aby im takáto vláda ďalej vládla. Takže žiadna revolúcia na ulici. Naopak. Demokracia v jej najrýdzejšej podobe.
A kto vie. Možno si nakoniec všetci zvolíme úplne to isté, ako tam máme teraz. Samozrejme, aj to sa môže stať. Ale aspoň budem presvedčený, že žijeme v demokratickom štáte a tieto podozrenia na vládnych činiteľov akceptujeme. Kým sa tak však nestane, musím konštatovať, že v demokracii nežijeme. "Vyhraj voľby a môžeš všetko", by malo platiť len v Paškovej domácnosti, nie v demokratickej krajine.

P.S. Na to, že Fica mal "zhodiť" Soros, bol ochranca Slovenska, Róbert, pri abdikácii u prezidenta dosť v pohode, že?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trénoval, mučil sa a nosil zbraň. Palach bol bojovník

Aj po desaťročiach sa objavujú nové zistenia.

DOMOV

Mlynské nivy uzavrú na rok, z toho na pol roka úplne (video)

Mesto sľubuje kampaň, akú sme tu ešte nemali.


Už ste čítali?